Skocz do zawartości
admin1586431018

EURO 2012 - rozmowy, opinie, przemyślenia

Recommended Posts

Euro 2012: UEFA straciła cierpliwość i przerwała milczenie

 

Ufamy, że Ukraina nadrobi opóźnienia w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, ale bylibyśmy głupi, gdybyśmy na wszelki wypadek nie mieli planu awaryjnego - przyznał cytowany przez Reutersa jeden z członków Komitetu Wykonawczego UEFA.

 

W środę wieczorem i czwartek rano obradowali w Tel Awiwie członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA, którzy zapoznali się m.in. z najnowszym raportem na temat stanu przygotowań Polski i Ukrainy do ME. Aktualną sytuację przedstawił im dyrektor UEFA Euro-2012 Martin Kallen.

 

Szwajcar przed kilkoma dniami powiedział, że UEFA jest przygotowana na sytuację, że opóźnień nie uda się nadrobić. Plan awaryjny zakłada redukcję liczby miast-gospodarzy turnieju z ośmiu do sześciu, niekoniecznie przy proporcjonalnym podziale między obu współorganizatorów.

 

- Ufamy, że Ukraina nadrobi opóźnienia w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, ale bylibyśmy głupi, gdybyśmy na wszelki wypadek nie mieli planu awaryjnego - przyznał cytowany przez Reutersa jeden z członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Agencja określiła kłopoty z przygotowaniami jako "koszmar straszący władze europejskiego futbolu".

 

Wicepremier Ukrainy Borys Kołesnikow, odpowiedzialny w rządzie za przygotowania do Euro-2012, powiedział we wtorek, że modernizacja stadionu w Kijowie - gdzie ma się odbyć finał turnieju - obarczona jest sporym ryzykiem. Zapewnił jednak, że pięciomiesięczne opóźnienie jest możliwe do nadrobienia.

 

- Najlepszym rozwiązaniem byłoby zburzenie stadionu w Kijowie i budowa nowego. Teraz to jednak już niemożliwe - zaznaczył Kołesnikow. Spore opóźnienie po ukraińskiej stronie dotyczy również budowy nowego obiektu we Lwowie.

 

- Informacja o możliwym ograniczeniu miast-gospodarzy nie jest żadną sensacją. Martin Kallen już jakiś czas temu zaznaczył, że najbliższe dwa miesiące będą decydujące dla powodzenia niektórych inwestycji. W tym czasie UEFA będzie dokładnie monitorować sytuację i wyciągnie wnioski. Eksperci skupią się przede wszystkim na obserwacji postępów przy budowanie stadionów we Lwowie i Wrocławiu. W obu krajach sytuacja na tych obiektach jest obecnie najtrudniejsza - powiedział rzecznik spółki Euro 2012 Polska, Juliusz Głuski.

 

Nowy wykonawca wrocławskiego stadionu, firma Max Boegl, prace budowlane na obiekcie wznowił w połowie marca. - Praktycznie zakończona została już reorganizacja terenu budowy, poszerzono także drogi technologiczne oraz przeprowadzono prace odwadniające. Obecnie jeden z podwykonawców wykonuje kanalizację pod przyszły stadion - powiedziała rzeczniczka prasowa spółki Wrocław 2012 Magdalena Malara.

 

Rzeczniczka dodała, że przygotowany przez firmę Max Boegl harmonogram prac zakłada, że obiekt będzie gotowy do 30 czerwca 2011 r. - Przygotowując harmonogram nowy inwestor wziął pod uwagę opóźnienia, które powstały gdy stadion budowało konsorcjum firm z Mostostalem Warszawa. Obecnie prace prowadzone są zgodnie z planem - zapewniła Malara.

 

W kwietniu budowlańcy we Wrocławiu mają rozpocząć pracę na dwie zmiany i wtedy także ma ruszyć układanie rygli pod trybuny. Cała konstrukcja żelbetowa stadionu ma być gotowa w grudniu 2010 r. Jeszcze w tym roku ma się także rozpocząć montaż krzesełek.

 

W czwartek w Tel Awiwie rozpocznie się doroczny Kongres UEFA.

 

W grudniu 2009 roku UEFA zdecydowała, jak wtedy podkreślono - ostatecznie, że piłkarskie ME w 2012 roku odbędą się w ośmiu miastach. W Kijowie, Lwowie, Charkowie i Doniecku na Ukrainie, a w Polsce w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

128 milionów złotych na rozbudowę Ławicy

 

Bank Pekao SA oraz Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. podpisały umowę dotyczącą emisji obligacji korporacyjnych. Dzięki emisji, poznańskie lotnisko pozyska kwotę 128 milionów złotych na pokrycie kosztów planowanych inwestycji

 

lawica Port rozpoczyna realizację wieloletniego programu inwestycyjnego o łącznej wartości przekraczającej 300 milionów złotych. Podpisana Umowa emisyjna zakłada wielokrotne emisje obligacji w latach 2011-2013, z których środki zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę i modernizację terminala pasażerskiego, budowę równoległej drogi kołowania, rozbudowę płaszczyzn postojowych samolotów oraz modernizację drogi startowej.

 

Realizacja tych najważniejszych zadań z programu inwestycyjnego zapewni zwiększenie przepustowości portu lotniczego do 3 milionów pasażerów rocznie, zwiększy też znacząco jakość usług świadczonych przez lotnisko. Struktura finansowania uwzględnia transzę obligacji długoterminowych w wysokości 83 milionów złotych, których celem będzie finansowanie nakładów inwestycyjnych, jak również transzę obligacji krótkoterminowych, przeznaczonych na prefinansowanie środków unijnych oraz podatku VAT związanego z realizowanym przedsięwzięciem. Finansowanie zostanie spłacone do końca 2020 roku.

 

Na podkreślenie zasługuje szybkość i skuteczność realizacji transakcji. Port Lotniczy Poznań-Ławica jest jednym z pierwszych polskich lotnisk, któremu udało się z sukcesem pozyskać środki na stworzenie nowoczesnego regionalnego portu, efektywnie wykorzystując przy tym środki oferowane przez Unię Europejską. Dzięki realizacji programu inwestycyjnego, Poznań będzie z dumą przyjmować gości przybywających na mecze w ramach rozgrywek piłkarskich EURO 2012 w porcie lotniczym o światowym standardzie.

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Ponad 12 mln wniosków o bilety

 

Kibice zainteresowani zakupem biletów na UEFA EURO 2012 złozyli 12 149 425 zamówień - poinformowała UEFA. Aplikacje spłynęły z 206 krajów. 88 proc. wniosków pochodziło z Polski i Ukrainy

 

UEFA informuje, że ustanowiony został nowy rekord europejskich rozgrywek piłkarskich pod względem zamówień na bilety. Od czasu Euro 2008 zainteresowanie biletami wzrosło o ponad 17 procent.

 

Organizatorzy turnieju otrzymali formularze z 206 krajów całego świata. Chętni na bilety muszą teraz czekać na losowanie, które zostaną zorganizowane przez UEFA pod nadzorem notariusza i odbędzie się w dniach od 19 do 22 kwietnia. Aplikujący, którym powiedzie się podczas losowania, otrzymają stosowną informację za pośrednictwem poczty elektronicznej do końca kwietnia.

 

Kibice z Polski i Ukrainy wykazali ogromne zainteresowanie zakupem biletów. Prawie 88 procent wszystkich nadesłanych wniosków pochodziło z państw-gospodarzy. Wśród krajów, których mieszkańcy nadesłali dużą liczbę formularzy, znalazły się również Niemcy - 2,82 procent, Rosja - 1,16 procent oraz Szwajcaria - 1 procent.

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

27 sierpnia br. o godzinie 20.00, na Stadionie 55 tysięcy widzów doświadczy niesamowitej energii, „Energii pokoleń"! Czas do imprezy odliczać będzie specjalnie do tego przygotowany zegar.

 

Oficjalna ceremonia otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie, której scenariusz został wyłoniony w drodze ogólnopolskiego konkursu, będzie niepowtarzalnym widowiskiem, pełnym zaskakujących efektów specjalnych, niesamowitej choreografii i muzyki, na miarę tego nowoczesnego i wyjątkowego Stadionu.

 

Organizatorem Energii Pokoleń - oficjalnej imprezy otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie jest Narodowe Centrum Sportu, wykonawcą ARS Communication. Do realizacji zostali zaproszeni m.in: Giorgos Stylianou, reżyser widowiska, Adama Sztaba, kierownik muzyczny, za reżyserię światła odpowiadać będzie Artur Szyman, a reżyserię dźwięku zrealizuje Remigiusz Kasztelnik.

 

Impreza otwierająca Stadion Narodowy w Warszawie przeznaczona jest dla 55 tysięcy widzów. Informacje na temat sprzedaży biletów pojawią się wkrótce na stronie internetowej

 

Ukryta treść widoczna dla zalogowanych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Osiem zespołów zainteresowanych rezerwacją ukraińskich baz treningowych

 

Federacje piłkarskie ośmiu państw dokonały do tej pory wstępnej rezerwacji baz pobytowych na czas Euro 2012 znajdujących się na terenie Ukrainy. Są to: Hiszpania, Anglia, Niemcy, Szwecja, Włochy, Grecja, Francja i Portugalia.

 

Każda krajowa federacja może na tym etapie zarezerwować wstępnie trzy ośrodki w Polsce albo na Ukrainie. To, w którym ostatecznie piłkarze zostaną umieszczeni zależeć będzie od losowania grup, które odbędzie się 2 grudnia w Kijowie.

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Minister sprawiedliwości: pseudokibice zostaną objęci dozorem elektronicznym

 

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że projekt systemu dozoru elektronicznego dla stadionowych chuliganów i tak zwanego "sądu odmiejscowionego" pozwolą zapewnić bezpieczeństwo na EURO 2012

 

1 stycznia 2012 roku system dozoru elektronicznego obejmie cały kraj. Od tego czasu sądy będą mogły stosować tę karę wobec osób, które złamią zakaz stadionowy. Minister Kwiatkowski mówił, że projekt systemu dozoru elektronicznego zakłada między innymi, że skazani, naruszający zasady odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego, mają odbywać dalszą część wyroku w więzieniu. Minister sprawiedliwości zapowiedział, że będzie bronił tego rozwiązania, które - jego zdaniem - jest najskuteczniejsze, nie wymaga dodatkowych kosztów. Krzysztof Kwiatkowski dodał, że drugi projekt wprowadza możliwość tak zwanej rozprawy odmiejscowionej, dzięki czemu można będzie przeprowadzić rozprawę na stadionie poprzez łącza teleinformatyczne. Minister podkreślił, że stronom zostaną zapewnione wszystkie gwarancje procesowe. Przypomniał, że nie jest to nowe rozwiązanie, Kanada zastosowała je podczas olimpiady w Vancouver.

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

a ja mam juz dosc tego EURO jeszcze sie nie zaczelo a juz mnie wkurwia wchodzisz do sklepu i czego nie wezniesz w reke wszystko jest z logiem euro i wszyscy sa oficjalnymi sponsorami nawt papier toaletowy czy podpaski . platki w ksztalcie koszulek bialo-czerwone. na wszystkich opakowaniach jest euro 2012 na bulkach do hamburgerow na przyprawach na wszystkim . produkty niemajace nic wspolnego z pilka nozna. no i najbardziej ,m nie denerwoje to ze jak juz pisalem KAZDY JEST SPONSOREM EURO 2012 to kur** ilu tych sponsorow jest milion ??? no bez przesady wielkie halo polsa reprezestacja tylko sie osmieszy bedzie tak pierwsza ogranizator euro ktory nie wyszedl z grupy , niezdobyl punktu i penie niestrzelil bramki i tyle z tego bedzie. jedyne co dobre to stadiony pozostana. ale tez nie wiem poco bo na mecz strach isc :/

Udostępnij ten post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...