Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  Morph3us
  Avatar Morph3us

  Domyślnie Wklejanie napisów bezpośrednio w film MKV

  Wykorzystamy do tego celu darmowe narzędzie MKVToolnix.

  Aby dodać napisy do filmu MKV należy posiadać napisy w formacie SRT. Przed dodaniem napisów należy się upewnić, czy napisy są poprawne. Najprościej uruchomić film w odtwarzaczu, wczytać napisy i sprawdzić czy wszystko jest w porządku (czy napisy się nie rozjeżdzają czy też nie są przesunięte). Zaoszczędzi to nam sporo czasu i nerwów.

  Po zainstalowaniu MKVToolnix uruchamiamy mmg.exe - graficzną nakładkę na MKVMerge - i klikamy w przycisk "Add":

  Następnie wybieramy film MKV:  Po wczytaniu kontenera MKV zobaczymy jego zawartość w postaci ścieżek audio (na czerwono) oraz video (na zielono). Ścieżek w kontenerze może być znacznie więcej.


  Aby dodać napisy klikamy ponownie na przycisk "Add" i wybieramy napisy (format .srt), które chcemy dodać do kontenera. Po wczytaniu napisów zobaczymy nową ścieżkę z napisami (kolor zielony):

  Zaznaczamy ścieżkę z napisami poprzez kliknięcie na niej i w zakładce "General track options" wprowadzamy jej nazwę w polu "Track name" (na zielono) oraz wybieramy język (jeśli napisy są w j. polskim) polski w polu "Language" (kolor czerwony). Kolorem żółtym zaznaczyliśmy pole wyboru ścieżki docelowej, gdzie będzie zapisany zmuxowany (połączony w całość) film z napisami.

  W zakładce "Extra options" ustawiamy "Compression" na "none" co pozwala na uniknięcie problemów z niektórymi odtwarzaczami typu telewizory, etc.

  Następnie klikamy w przycisk "Start muxing" (na niebiesko):

  Program rozpocznie pracę. Zazwyczaj cała operacja trwa parę minut (zależnie od wielkości filmu i szybkości komputera, dysku):


  Po skończeniu pracy zostaniemy powiadomieni podsumowaniem o czasie trwania operacji.

  Teraz należy sprawdzić, czy efekty naszej pracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Otwieramy nowopowstały plik MKV w odtwarzaczu (PotPlayer). Po otwarciu pliku MKV sprawdzamy, czy napisy zostały prawidłowo zmuxowane poprzez ich wybranie z menu programu. Pokazane jest to na obrazku poniżej, gdzie PotPlayer informuje nas o wersji językowej ścieżki i jej nazwie. Obie są zgodne z naszym wyborem.

  Cała operacja trwa bardzo krótko i możemy dodać parę różnych ścieżek z napisami do danego filmu.


  Źródło:

  Kod / Pobierz / Download:

  Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby zobaczyć ukrytą treść.


  Warto odwiedzić również poniższe tematy:
  Ostatnio edytowane przez jeff65 ; 27-03-2014 o 16:29

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •