Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree2Lubi to!
 • 1 post napisany przez Przemo
 • 1 post napisany przez Sweetlady

Temat: Wirus SweetPage.com > Jak usunąć

 1. #1
  Status
  Niedostępny

  Avatar Przemo
  Maniak
  Dołączył
  Mar 2010
  Postów
  1 922


  Domyślnie Wirus SweetPage.com > Jak usunąć

  Instrukcje usuwania wirusa przekierowania Sweet-page.com
  Sweet-page.com to porywacz przeglądarki stworzony przez firmę nazywaną Wify Technology Limited. To zmieniające ustawienia przeglądarek internetowych adware infiltruje przeglądarki internetowe użytkownika pobraniami bezpłatnego oprogramowania, zmianami strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na sweet-page.com. W czasie badań ten porywacz przeglądarki został wypromowany przy użyciu zwodniczego klienta pobierania oprogramowania, opracowanego przez DomaIQ. Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania - małych programów, które oferują instalację niektórych reklamowanych wtyczek do przeglądarek z wybranym freeware. Internauci, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na kroki pobierania bezpłatnego oprogramowania mogą łatwo skończyć instalacją porywacza przeglądarki sweet-page.com lub innej potencjalnie niechcianej aplikacji.

  To adware jest szczególnie nieuczciwe, ponieważ zmienia skróty docelowe przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i tym samym blokuje próby zmiany przez użytkowników ich domyślnej strony domowej i wyszukiwarki. W czasie badań sweet-page.com przekierowywało użytkowników na search.yahoo.com – legalną wyszukiwarkę internetową, jednak użytkownicy komputerów powinni być świadomi faktu, że twórcy tego porywacza przeglądarki mogą przekierowywać użytkowników na złośliwe strony w każdym momencie. Tym samym zaleca się, aby wyeliminować tego porywacza przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych tak szybko, jak to możliwe.

  Porywacz przeglądarki sweet-page.com jest identyczny z wcześniej odkrytymi adware, które przekierowywały użytkowników Internetu na to Do-search.com, Aartemis.com, isearch.omiga-plus.com i NationZoom.com. Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niepożądanych aplikacji, użytkownicy komputerów powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania i instalowania wolnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy sprawdzić każdy etap pobierania i zrezygnować z instalacji reklamowanych wtyczek do przeglądarek, klikając na przycisk "odrzuć". Po zainstalowaniu niedawno pobranego bezpłatnego programu, zawsze wybierz "zaawansowane" lub "niestandardowe" opcje instalacji, zamiast "szybkich" lub "typowych". Krok ten może ujawnić instalację dołączonego adware. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe już przekierowują na stronę sweet-page.com, wykorzystaj tę instrukcję usuwania i wyeliminuj adware zmieniające ustawienia przeglądarki ze swojego komputera.  Usuwanie wirusa Sweet-page.com:

  Użytkownicy Windows 7:

  Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania".

  Użytkownicy Windows XP:

  Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj, a następnie kliknij "Dodaj lub usuń programy".

  Użytkownicy Windows 8:

  Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Odinstaluj program".

  W oknie odinstalowania programów: spójrz na "WPM17.8.0.3297", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

  Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę sweet-page.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.


  Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Sweet-page.com z przeglądarek internetowych:

  Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

  Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Internet Explorer:  Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

  Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który jest wpisany po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".  Zmiana strony domowej:
  Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer.

  Zmiana domyślnej wyszukiwarki:  Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "sweet-page".

  Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na Sweet-page.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

  Użytkownicy Windows XP: Kliknij przycisk "Start" i kliknij przycisk "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Reset.

  Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Reset.

  Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Google Chrome:

  Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

  Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pola docelowego zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

  Usuwanie powiązanych rozszerzeń przeglądarki Sweet-page.com:
  Kliknij na ikonę koła zębatego (prawy górny róg ekranu), wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

  Kliknij na ikonę koła zębatego (prawy górny róg ekranu), wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

  Zmiana strony domowej:
  Kliknij na ikonę klucza (koła zębatego) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad sweet-page.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

  Zmiana domyślnej wyszukiwarki:  Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę "koła zębatego" (prawy górny róg) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "sweet-page" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.


  Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Mozilla Firefox:  Naprawianie skrótu docelowego Mozilla Firefox:

  Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...) który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"
  Zmiana strony domowej:
  Kliknij "Firefox" (w lewym górnym rogu okna głównego programu), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

  Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

  W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
  Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
  W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "sweet-page.com"
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

  Metoda opcjonalna:

  Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na Sweet-page.com, możesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

  Otwórz program Mozilla Firefox i w lewym górnym rogu głównego okna kliknij "Firefox". W otwartym menu rozwijanym wybierz Pomoc, a następnie kliknij przycisk Informacja rozwiązywania problemów. W otwartym oknie kliknij przycisk "Reset Firefox".


  Warto odwiedzić również poniższe tematy:
  endrju80 lubi ten post.

 2. #2
  Status
  Niedostępny

  Avatar kotlet1711
  VIP
  Dołączył
  Feb 2010
  Mieszka w
  karetce
  Wiek
  29
  Postów
  14 168


  Domyślnie

  Użyj narzędzia:

  ADW Cleaner

  i po sprawie
 3. #3
  Status
  Niedostępny

  Avatar perła
  Początkujący
  Dołączył
  Mar 2012
  Postów
  61


  Domyślnie

  Dokładnie tak jak napisał kotlet


 4. #4
  Status
  Niedostępny

  Avatar Sweetlady
  Początkujący
  Dołączył
  Jan 2013
  Mieszka w
  za górami,za lasami...
  Wiek
  39
  Postów
  54


  Domyślnie

  Też używam ADW i uważam ten program za najlepsze narzędzie do usuwania wszelkiego adware

  "Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć. Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"

 5. #5
  Status
  Niedostępny

  Avatar Przemo
  Maniak
  Dołączył
  Mar 2010
  Postów
  1 922


  Domyślnie

  Ale jeśli ktoś nie chce kolejnego programu na laptopie bądź na komputerze stacjonarnym to może usunąć to tak jak w pierwszym poście...

  Napracowałem się z tym a Wy potraficie tylko patrzeć na wszystko z drugiej strony..


 6. #6
  Status
  Niedostępny

  Avatar Sweetlady
  Początkujący
  Dołączył
  Jan 2013
  Mieszka w
  za górami,za lasami...
  Wiek
  39
  Postów
  54


  Domyślnie

  Przemo powiem Ci z mojego punktu widzenia jako kobiety, że nie każdy potrafi rozprawić się z tym na Twój sposób. Jeśli ktoś potrafi to będzie się bawił bez ściągania kolejnego programu, ale jeśli ktoś w tym temacie jest tak jak ja ciemną masą i nie chce czegoś sknocić, będzie wolał zrobić to programem . Kwestia wyboru, tak przynajmniej mi się wydaje

  Intruder2 lubi ten post.
  "Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć. Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"

 7. #7
  Status
  Niedostępny

  Avatar endrju80
  Gaduła
  Dołączył
  Sep 2012
  Płeć
  Postów
  669


  Domyślnie

  To nie jest kolejny program na kompie bo działa bez instalacji wystarczy go uruchomić usunąć niepotrzebne śmieci i wywalić program jednym klikiem. Poza tym to że ktoś potrafi czy nie nie ma znaczenia bo z mojego punktu widzenia dwa kliki spędzone w programie a przekopywanie połowy systemu mówi samo za siebie. Za skopiowanie poradnika z innej strony plus.


Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •