RSS jak wiadomo, to bardzo wygodny sposób przeglądania parunastu-dziesięciu serwisów szybko i gładko, przy użyciu różnych usług (jak feedly) i programów (ja osobiście używam programu FeedReader). Nie będę opisywać po co to i z czym się je, bo nie taka rola jest tego posta.
Zdarzyć się może, że jakaś strona/blog (przy blogach warto pamiętać, że zazwyczaj oferowany jest RSS przez samą platformę blogową) z jakiegoś powodu nie oferuje swojego RSS, co wtedy?

Możliwości są dwie:
-jeżeli strona/blog prowadzi facebooka, można utworzyć kanał RSS z jego tablicy, zazwyczaj, wraz z postami i tam linkowane są linki do artykułów/newsów/wpisów.

-jeżeli nie prowadzi facebooka , to drugi sposób polega na użyciu strony, która sama tworzy kanał RSS, monitorując, czy na danej stronie coś się zmieniło i linkując do owej "zmiany".
Takich stron jest wiele, lecz jako przykład podam Page2RSS , wszystko co trzeba zrobić to podać linka do strony, którą chcemy monitorować. Ja osobiście potrzebowałem to do strony GramyNaWynos.pl, link do strony RSS znalazłem przypadkowo na google, gdyż ktoś go utworzył wcześniej i prezentuje się następująco: GramyNaWynos.pl - Page2RSS .

Podany wyżej link wystarczy wrzucić do naszej usługi/programu RSS i mamy pseudo kanał RSS,tam, gdzie ktoś go nie udostępnił, działa bo właśnie sprawdziłem na innej stronie, która też takiego czegoś nie udostępniła .

Krótki i zwięzły post miał na celu tylko wskazanie pomysłu na rozwiązanie problemu, szczerze mówiąc, gdybym przypadkowo nie natrafił na google na linka do tego Page2rss, nawet nie pomyślałbym, że istnieje taki katalog stron, które tym się zajmują (monitoringiem zmiany na jakiejś stronie)...

Warto odwiedzić również poniższe tematy: