Namco ( producent )
Namco Bandai Games ( wydawca )
zręcznościówki (FPP)
29 października 2006 ( światowa data premiery )
obecnie brak planów wydania ( data wydania w Polsce )
29 października 2006 ( data premiery w USA )Snoopy vs The Red Baron jest zręcznościówką, powstałą na kanwie słynnej serii krótkich historyjek obrazkowych (tzw. paski komiksowe, publikowane w prasie) autorstwa Charlesa M. Schulza. Rysownik ten tworzył kolejne odcinki cyklu Peanuts (Fistaszki) niemal dokładnie przez pięćdziesiąt lat – od połowy XX wieku do momentu swojej śmierci w 2000 roku. Dalekowschodnia korporacja Namco uzyskała prawa do przeniesienia wspomnianej marki w świat elektronicznej rozrywki już po zgonie autora, a pierwszy owoc, związany z ową licencją, stanowi właśnie omawiana gra.

Rolę głównego bohatera pełni tytułowy piesek Snoopy, który koniecznie chce zostać asem przestworzy i zasiada za sterami brytyjskiego samolotu bojowego Sopwith Camel z okresu I Wojny Światowej. Nadrzędnym zadaniem jest ściganie niesławnego Czerwonego Barona, pilotującego szkarłatny trójpłatowiec Fokker Dr. I. Za pamiętnym niemieckim mistrzem zestrzeleń podążamy przez ponad pięćdziesiąt etapów zabawy, umiejscowionych w sześciu odmiennych środowiskach graficznych. Naturalnie musimy również eliminować licznych popleczników pierwszoplanowego czarnego charakteru i właśnie w tym celu developerzy wprowadzili blisko trzydzieści rozmaitych broni o interesującym sposobie funkcjonowania (np. miotacz pszczół i działko ziemniaczane).

Oprócz sympatycznego Snoopy’ego w wirtualnej rzeczywistości pojawia się także dwanaście innych postaci, doskonale znanych wszystkim entuzjastom Fistaszków – m.in. Charlie Brown i jego siostra Sally, rodzeństwo van Pelt (Lucy i Lunus) oraz Woodstock. Ludzie z Namco zadbali ponadto, abyśmy otrzymali szereg różnych trybów rozgrywki dwuosobowej, czyli kooperację, konfrontację i rywalizację drużynową. Trójwymiarowa oprawa wizualna nawiązuje rzecz jasna do komiksowego pierwowzoru, a ścieżki muzyczne i efekty dźwiękowe stanowią godne uzupełnienie całości.

Snoopy vs The Red Baron (2006) PSP / USA / ENGKod / Pobierz / Download:

Zaloguj się lub załóż darmowe konto aby zobaczyć ukrytą treść.


Warto odwiedzić również poniższe tematy: